Львівський бронетанковий завод відновив роботу по капітальному ремонту пожежних танків ГПМ-54

На основі Спільного рішення Міноборони України та державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» щодо проведення регламентованого (капітального) ремонту пожежних машин високої прохідності ГПМ-54 від 11.07.2017р. впродовж 2018року було допрацьовано технічну документацію та в кінці року поставлено в війська першу модернізовану ГПМ-54, підписано договір на ремонт ще понад десяток одиниць бронетехніки, яку планують модернізувати та поставити в наступному році.

Нагадаємо, ДП «Львівський бронетанковий завод» впродовж 80-90 років минулого століття виготовив та відремонтував не один десяток вищевказаної техніки.

Проте, щоб осучаснити стару радянську бронетехніку, конструктори ДП «Львівський БТЗ» спільно з конструкторсько-технологічним центром Озброєння Збройних Сил України змушені були переробити конструкторську документацію для того щоб дана техніка відповідала вимогам військових для забезпечення ефективної роботи. Основними змінами стали повна заміна російських комплектуючих. До прикладу, встановлено нове гідравлічне обладнання європейських виробників для забезпечення управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини, встановлено нове бульдозерне обладнання марки ТБС-86 з грейдерним положенням, допрацьовано можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та в русі.

На сьогоднішній день, даний пожежний танк є єдиним видом броньованої пожежної гусеничної техніки, який є на озброєнні в Збройних Силах України, та є необхідним на складах зброї та боєприпасів для гасіння пожеж різних класів складності де доступ іншої пожежної техніки є неможливим. Створений на базі танка Т-55 містить цистерну для води ємністю 10 м3, а також бак для піни ємністю 1,1 м3 та може гасити пожежу водою на відстані до 60 метрів.