Міноборони України нагородило працівників ДП «Львівський бронетанковий завод» за вагомий внесок в ліквідації пожежі на військових складах в м. Ічні, що на Чернігівщині.

13 лютого 2019 року з почесним візитом для вручення нагород працівникам заводу прибув підполковник центрального бронетанкового управління Міноборони України Олег Гринчак, який подякував працівникам за проявлену мужність, оперативність та професіоналізм під час ліквідації пожежі та щоденну важку роботу по відновленню бронетехніки яку військові відчувають на передовій.

Під час пожежі на військових складах, що сталася в ніч на вівторок 9 жовтня 2018 року, "Львівський бронетанковий завод" відправив виїзну бригаду для оперативного реагування та ремонту пожежної техніки, а також гусеничну пожежну машину ГПМ-54 після капітального ремонту.

В результаті, виїзною бригадою було відновлено більше 10 одиниць бронетехніки. Працівники ДП «ЛБТЗ» задіяні в ліквідації пожежі, Анатолій Смочук, старший майстер виробничої дільниці, Юрій Винар, слюсар-ремонтник бойовий і спеціальних машин, Роман Керод, слюсар електромонтажник, за проявлену мужність отримали відзнаки від Міноборони.

Зазначимо, що для модернізації радянської бронетехніки конструктори ДП «Львівський БТЗ» спільно з конструкторсько-технологічним центром Озброєння Збройних Сил України переробили конструкторську, документацію для того щоб дана техніка відповідала сучасним вимогам. Основними змінами стали повна заміна російських комплектуючих, до прикладу, встановлено нове гідравлічне обладнання європейських виробників для забезпечення управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини, встановлено нове бульдозерне обладнання марки ТБС-86 з грейдерним положенням, допрацьовано можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та в русі.

На сьогоднішній день, даний пожежний танк є єдиним видом пожежної гусеничної техніки, який є на озброєнні в Збройних Силах України, та є необхідним на складах зброї та боєприпасів для гасіння пожеж різних класів складності де доступ іншої пожежної техніки є неможливим. Створений на базі танка Т-55 містить цистерну для води ємністю 10 м3, а також бак для піни ємністю 1,1 м3 та може гасити пожежу водою з відстані в 60 метрів.